Hakkımda

serdar

Merhaba, ben Serdar Uzun. 1987 yılı ekim ayında İstanbul’da doğdum. Maltepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Lisansı’nı tamamladım. Ardından geleceğin işlerinden birisi olduğunu düşündüğüm “Sosyal Medya Uzmanlığı” üzerine eğitim aldım. Şu an bir turizm firmasında dijital pazarlama departmanı çalışanıyım.

10 yıla yakın hayalini kurdum, planlar yaptım. Bol bol okudum. Herkese anlattım. İstediğim tek şey interrail ile Avrupa seyahati yapmaktı! Üniversite hayatımın sonlarına doğru, buz hokeyi hobim bana part-time buz pateni eğitmenliği işinin kapısını açtı. Seyahatim için gerekli maddi birikimi oluşturdum. 25 Temmuz 2013 tarihinde hayalimi gerçeğe dönüştürdüm ve sırt çantamı yüklenerek yollara düştüm. İtalya’dan başlayarak sırayla Fransa, Monaco, İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Avusturya’yı dolaştım. Şehir sokaklarında kaybolmak, beraber uyumak, yemeğini paylaşmak, farklı hayatlara dokunmak, yollarda kazanılan bir dolu harika arkadaş… İşte istediğim tam olarak buydu! Gezmek virüsü böyle başladı. 2014 Temmuz ayında da farklı bir diyara Tayland ve Kamboçya’ya seyahat ettim. Şimdiye dek 12 ülke dolaştım.

Seyahatlerimde minimum rakamla maksimumu hedefliyorum. En düşük harcama kalemim genellikle “konaklama”. Hostellerde ve couchsurfing ile başkalarının evinde kalarak tasarruf ederek, gittiğim yerlerin diğer cazibelerine daha çok vakit ayırıyorum.

Seyahat dışında neler yapıyorum? Fırsat buldukça doğayla iç içe olmaya çalışıyorum. Kamp kuruyorum ve doğa yürüyüşleri yapıyorum. Kayma sporunun her türlüsünü yapıyorum. Buz hokeyi, sokak pateni, kışları snowboard… Çokça yabancı dizi izlerim. Güzel yemeğe düşkünümdür, farklı lezzetler denemeyi, mekanlar keşfetmeyi severim.

Öğrenmenin sonu yok. Gidilecek çok ülke, tanınacak çok insan, öğrenilecek çok şey var. Bu yolculuk aslında bir nevi insanın kendini bulma yolculuğu. Bulduğum her fırsatta gezmeye çalışıyorum. Hayat felsefemi en iyi anlatan cümle; “Yavaş yavaş ölürler, her gün aynı yolda yürüyenler…”

Hayat yollarda…