SL-161 – 4 USB Portlu Şarj Cihazı

Gezginler için seyahatte olmazsa olmaz cihazlar yazı serimize devam ediyoruz. 4 USB portlu şarj cihazımız yazımızın konusu…

Önceki yazımda bahsettiğim Xiaomi 10400 mah taşınabilir şarj cihazıyla beraber sipariş etmiştim bu parçayı da. Chinabuye ucuzluğunun yanı sıra orjinal ve güvenilir ürün satmasıyla yeni göz ağrım oldu.

SL-161 isimli şarj cihazımız 4 USB porta sahip. Şebeke elektriğine bağlanıp mini ve micro USB girişine sahip tüm cihazlarımızı süratle şarj ediyor. İphone, ipod, akıllı telefonlar, tabletler, mp3 çalarlar, GoPro gibi tüm cihazlar ile uyumlu. Bir seferde tüm cihazlarımızı süratle şarj etmesi biz gezginler için özellikle zaman anlamında tasarruf sağlaması açısından büyük bir nimet. Yer anlamında da hafiflik sağlaması, tüm cihazlarımın şarj cihazını yanımda taşıtmaması da cabası. Son iki seyahattir yanımdan ayırmıyorum.

Cihazımız fonksiyonel ve oldukça şık tasarlanmış. Kutudan iki parça ve kullanma kılavuzu çıkıyor. 4 USB portlu kasasının yanı sıra 4 farklı elektronik uça (İngiltere, Avustralya, Avrupa-Türkiye, Amerika) sahip. Bizim işimize yarayacak olan uç, Avrupa (EU) uçu olduğu için yazımda sizlerle bunu paylaşıyorum. Uçları girişin hemen alt kısmında bulunan kilit düğmesine basarak takıp çıkarabiliyoruz.

68543

Cihazımız yüksek enerjisiyle zaman tasarrufu yapıyor. 1 Port tek başına kullanıldığında max. 2000mA akım verebilir. 2 Port aynı anda kullanıldığında herbir port max. 1000mA akım verebilir. 3 Port aynı anda kullanıldığında herbir port max. 670mA akım verebilir. 4 Port aynı anda kullanıldığında herbir port max. 500mA akım verebilir.

http://www.chinabuye.com/4-port-usb-wall-charger-ac-adapter-power-supply-eu-plug-white

Öncelikle Chinabuye sitesine üye oluyorsunuz. Üye olduktan sonra adres bilgilerinizi vs. giriyorsunuz. Sonra ürünü sepete ekleyip sipariş geçeceksiniz. Ödeme aşamasında paypal kullanın. (Paypal, yurtdışı alışverişlerinde herhangi bir yamuk durumunda her zaman müşteriyi destekleyen bir sistem. Üye değilseniz üye olun. Sonrasında kredi kartınızı Paypal sistemine tanımlıyorsunuz. Hepsi bu kadar.) Chinabuye, ödeme seçeneğinde sizi Paypal sitesine yönlendirecek. Burada ödemeyi yaparken kur seçeneği çıkacak karşınıza. Paypalın kuru ve satıcının fiyatı üzerinden kur. Satıcının fiyatı üzerinden kuru seçiyoruz. Çünkü Paypal’ın kuru döviz çevirirken bankaların kazıklaması gibi yüksek kurdan. Kargo seçeneğinde Singapur Post’u seçeceksiniz. Sonrasında siparişinizi tamamlayıp bekleme aşamasına geçiyorsunuz.